Další z důležitých milníků při bezohledném prosazování plošné, a pokud možno co nejrychlejší instalaci 5G sítě! Lázeňské město Bad Wiessee (Bavorsko, Německo), velikostí i důležitostí srovnatelné například s našimi Františkovými Lázněmi se rozhodlo postavit na odpor, a při hlasování městské rady jednoznačně rozhodlo, že jsou proti instalaci 5G v jejich městě. Níže zveřejňujeme český překlad prohlášení a pod ním uvádíme i originál v němčině.

Starosta Bad Wiessee v Bavorsku, Německo oznamuje jednomyslné rozhodnutí městské rady uplatnit zásadu předběžné opatrnosti a odmítnout zavádění 5G (listopad 2019)

Vážení obyvatelé a návštěvníci Bad Wiessee,
Bad Wiessee má dlouholetou reputaci jako populární destinace pro znovuzískání zdraví a wellness, což se odráží na současném i budoucím rozhodování Rady. Mnoho našich návštěvníků k nám přichází hledat lékařské ošetření, fyzickou rehabilitaci nebo jednoduše zlepšit jejich wellness a prosperita našeho města závisí na poskytování takových služeb. Městská rada proto bere svoji odpovědnost za ochranu a propagaci zdravotní turistiky velmi vážně.
Na veřejném zasedání se Rada jednomyslně rozhodla postavit se proti zavedení netestované sítě 5G. Rada cítila při přijímání tohoto rozhodnutí velký pocit zodpovědnosti vůči obyvatelům i návštěvníkům vzhledem k významu Bad Wiessee jako zdravotní destinace.

5G nabízí mnoho věcí, které jsou atraktivní pro lidi, kteří milují technologii, jako je:

  • automatizace šetřící čas
  • autonomní vozidla
  • všudypřítomné inteligentní domy
  • přenos dat v reálném čase a internet věcí,

abychom jmenovali jen několik z nich.

Ale 5G také znamená:

  • zvýšení počtu vysílačů v Německu z 90 000 na 750 000
  • vypuštění přibližně 12 000 5G satelitů do vesmíru
  • zvýšení vystavení veřejnosti mikrovlnnému záření z přibližně 2,5 GHz v současnosti na 200 GHz
  • vidinu vznášení potenciálních nároků na odškodnění vůči majitelům pozemků, na kterých budou vysílače umístněny
  • kácení stromů ve velkém měřítku (pro zajištění dobrého přenosu dat)
  • vyšší míru radiace pro stromy i zvířata

Především existuje nejistota, zda lze 5G považovat za bezpečné z hlediska veřejného zdraví. Jedná se o velmi závažnou záležitost, a dokud není taková nejistota dostatečně objasněna, musí být uplatněna zásada předběžné opatrnosti.

Nejen obyvatelé a návštěvníci Bad Wiessee, ale i budoucí generace mají právo očekávat, že jejich zástupci Rady budou vykonávat svou povinnost pečlivě a zodpovědně. Odpovědnost Rady je o to větší, že charakter a duch Bad Wiessee je definován z hlediska zdraví a wellness. Rozhodnutí Rady týkající se 5G bylo přijato po pečlivém zvážení, což ukazuje na význam takového rozhodnutí pro všechny členy rady. Účelem tohoto rozhodnutí není omezit pokrok, ale pouze kriticky posoudit cenu, kterou za tento pokrok platíme. Máte-li zájem o téma 5G, rád bych vás požádal, abyste se o něm informovali a vytvořili si tak svůj vlastní názor.

S upřímným pozdravem váš starosta města,
Peter Höß

 

Máme i v České Republice natolik “osvícené” zastupitele? Dají Františkovy Lázně či Mariánské Lázně přednost “pokroku” před zdravím?

Byl pro Vás příspěvek zajímavý?

Prosím, klikněte na hvězdičku pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nehodnoceno! Buďte první, kdo příspěvek ohodnotí 🙂

Když jste náš příspěvek považovali za zajimavý...

Prosím, sledujte nás na sociálních médiích!

Vaše hodnocení nás vede k zamyšlení: Co bychom mohli zlepšit?

Prosím, pomozte nám vylepšit tento příspěvek!

Jak můžeme vylepšit tento příspěvek? Budeme rádi za podnětné připomínky a uvedení kontaktního emailu, abychom se Vám mohli ozvat.