Vážení čtenáři, níže najdete jednotlivé důkazy či odkazy na důkazy tvrzení uváděných v našich propagačních materiálech.

Věděli jste, že:

  • bezpečnostní (zdravotní) limity RF-EMF jsou založeny na výzkumech z 60. let minulého století (tzv. termická hypotéza hlásající, že RF-EMF může při určité vlnové frekvenci a intenzitě způsobit zahřátí tkáně) a nezměnily se od roku 1999 (v tomto roce se doporučení zvýšilo z 6V/m na 61V/m)? Více v článku „Wifi a zdraví našich dětí, fakt #3“.
  • mobilní telefony se testují na figuríně odpovídající 180cm vysokému, 90kg vážícímu muži a pokud za 6 minut(předpokládaná doba jednorázového použití mobilního telefonu) nepřekročí limity vyzařování, je telefon schválen pro prodej a to bez ohledu na to, že děti a dospívající mají podstatně tenčí lebeční stěnu (absorbují přibližně dvojnásobek záření oproti dospělým) a průměrná denní doba používání mobilních telefonů v roce 2019 byla 3,5 hodin denně? Více v článcích „Wifi a zdraví našich dětí, fakt #2“ a Wifi a zdraví našich dětí, fakt #4. Informace o průměrné době používání chytrých telefonů najdete zde.
  • RF-EMF bylo již v roce 2011 zařazeno IARC mezi karcinogeny skupiny 2B (možný karcinogen) a od té doby vniklo několik petic s tisícovkami podpisů lékařů a vědců žádajících posunutí RF-EMF do kategorie 2A (pravděpodobný karcinogen) či přímo do kategorie 1 (známý karcinogen)? IARC prohlášení zde a jedna z petic o zařazení RF-EMF do vyšší kategorie zde.
  • existují stovky studií jasně prokazující biologické (ne-termické efekty) RF-EMF (nejenom vyzařované mobilními telefony, anténami mobilního signálu, ale i WiFi či Bluetooth), od poškození DNA, přes insomnii, některé typy rakoviny, snížení plodnosti či narušení hormonálního systému a že všechny ukazují na sice nízkoúrovňové (v rámci limitů), ale dlouhodobé (bez možnosti „úniku“) a kumulativní účinky RF-EMF? Tři přehledy takových studií najdete v článku „Wifi a zdraví našich dětí, fakt #3“.
  • dle nové studie z 2019 je doporučeno umísťovat základnové stanice minimálně 500 metrů od škol, veřejných institucí a obytných budov? Více v rámci studie Environment Research žurnálu zde.
  • již stávající úroveň radiace je jedním z faktorů, který stojí za hromadným úbytkem včelstva, dalšího hmyzu a ptactva a že tzv. polinátoři (včely, další hmyz a některé čeledi ptáků, které opylují rostliny) stojí za 35% rostlinné produkce pro výživu lidstva a tak se bez nich neobejdeme? Bližší informace najdete např. v diplomové práci Vliv záření používaného v mobilních telefonech na včely (souhrn studií na straně 22) a potvrzení procenta rostlinné produkce závislé na opylovačích pak zde.
  • i když ČTÚ prozatím vypsalo výběrové řízení na 5G pro pásma 700MHz (ultra vysoké frekvence uvolněné po DVB-T) a 3,7GHz (super vysoké frekvence), oznámilo i očekávané uvolnění pásma na 26GHz a že už jen při použití pásma 700MHz a 3,7GHz pro mobilní komunikace se záření 1,5x znásobí? Zde se jedná o náš vlastní odhad. Pokud vezmete specifikace jednotlivých vlnových pásem a schopnost dosahu vln na jednotlivých frekvencích – ty nejsou příliš odlišné od stávajících 3G/LTE frekvencí.
  • dlouhé, tzv. milimetrové vlny (26GHz pro ČR) byly doposud testovány jen v rámci ozbrojených složek jako zbraň pro rozhánění demonstrantů a neexistuje jediná studie o jejich zdravotní nezávadnosti? Video ukazující využití v rámci ADS (Active Denial System) americké armády najdete zde a potvrzení toho, že žádná studie potvrzující zdravotní nezávislost radiace milimetrových vln najdete zde (od cca 3. minuty) ve videu ze slyšení v Senátu USA s představiteli mobilního průmyslu.
  • dlouhé, tzv. milimetrové vlny (26GHz pro ČR) mají velmi krátký dosah a pro pokrytí jejich signálem je nutné v městských zástavbách instalovat antény v hustotě cca 100 až 150 metrů od sebe a jejím uvedením se počet antén zhruba zdesetinásobí? Zde vycházíme z této studie, článku zde a z reality v oblastech USA, kde již probíhá komerční provoz na 5G milimetrových vlnách (např. Sacramento).
  • po prvním krátkém testu 5GKolíně (2019) dojde k dalším, dlouhodobým testům v Plzni, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Jeseníku a Bílině (2020)? Více v prohlášení ministra Havlíčka zde.
  • stovky měst a větších územních celků (např. Brusel, Bad Weissee, více jak 126 měst v Itálii, atd.) po celém světě se proti plánům vlád postavilo a lokálními vyhláškami či zákony instalaci 5G na jejich území zablokovalo? Informace najdete na našich stránkách v pravidelně aktualizovaném přehledu „Nejsme v tom sami!“.

Byl pro Vás příspěvek zajímavý?

Prosím, klikněte na hvězdičku pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nehodnoceno! Buďte první, kdo příspěvek ohodnotí 🙂

Když jste náš příspěvek považovali za zajimavý...

Prosím, sledujte nás na sociálních médiích!

Vaše hodnocení nás vede k zamyšlení: Co bychom mohli zlepšit?

Prosím, pomozte nám vylepšit tento příspěvek!

Jak můžeme vylepšit tento příspěvek? Budeme rádi za podnětné připomínky a uvedení kontaktního emailu, abychom se Vám mohli ozvat.